Slovensko 2:2 Fínsko

18.02.2012 21:11

Na štadióne FOX Aréna v Širokom sa naši reprezentanti postavili proti výberu Fínsko Fínska. 27 600 divákou sa pozeralo na veľmi zaujímavý zápas. Po výkope síce dokázal našu bránu súper ohroziť, no FínskoReino Niinisaari trafil iba diváka v hľadisku, ktorý si domov odniesol cenný suvenír, modrinu na oku, lupta naneštastie sa odrazila späť na ihrisko a tak je to jediný jeho suvenír. Naši chceli čo najviac skórovať, v 8. minúte po nádhernej pätičke dokázal z prvej trafiť presne do vinkľa brány SlovenskoDominik Toman, čím nedal brankárovi absolútne šancu - 1:0. V 1. tretine to bolo asi všetko, čo stálo za reč. Druhý polčas začal rovnako svižne, tento krát si ale suvenír neodniesol divák, ale rovno rozhodca, keď SlovenskoMilan Adamčo po výkope trafil presne vlajku rozhodcu, ktorá sa mu nešťastne zapichla do oka, sanitka vybehla s nosítkami, čo je ale horšie, rozhodcovi vypadlo oko, ktoré sa gúľalo a gúľalo až sa dogúľalo kuFínsko Janne Savioja, ktorý ho omylom zašľapol, diváci sú vo vare! Po tomto momente už bolo dlho, dlho kľud, až kým neprišla 85. minúta a naša akcie na konci s gólom hráča Slovensko Klement Hoštácky. To už naši hráči oslavovali, citellus si zapálil víťaznu cigáru a Pucokan so šampanským oblieval našich reprezentantov. No súper sa nevzdal, v 89. minúte dokázal znížiť Fínsko Reino Niinisaari strelou medzi brankárove nohy... Citellus je stále vo vytržení, fajčí už 9. cigaretku, Pucokan vyberá 4. šampanské, ani ho nestihol otvoriť, a bolo to 2:2, keď sa presadil Fínsko Jerker Autiosalo. Aj napriek protestom, gól bol uznaný, či už kopol súper nášho Slovensko Bohdana Faraga medzi nohy alebo nie... Koniec zápasu - stav 2:2...