Slovensko 1:0 Švédsko

24.03.2012 19:30

Predposledný zápas pred historicky prvými MS, ktoré sa budú konať v Českej republike sme odohrali na domácom štadióne FOX Arena proti celku Švédska. Tréner Švédska Pomocníktian76 ako aj tréner Slovenska Moderátorcitellus zvolili veľmi nízku dôležitosť, keďže v tomto zápase išlo skôr o zohratie hráčov, ktorých budeme často vidieť v zápasoch MS ako o výhru. No každého trénera poteší výhra, hoc ide len o priateľský zápas, nie? Tak poďme k samotnému zápasu...

Na útok zavelil ako prvýSlovenskoRadovan Droppa, ktorý dostal loptu na SlovenskoMedarda Hegra a ten hlavou loptu preposlal na svojho parťáka v útoku SlovenskoStanislava Mikliana, ktorého nákop na SlovenskoTomáša Hlásnu vyšiel na jedničku, avšak SlovenskoTomáš Hlásna bol v ofsajdovom postavení a tak sa pískalo. Švédski hráči sa snažili o to isté, avšak tiež im bol odpískaný ofsajd. Prvá šanca Slovenska ísť do vedenia prišla v 12. minúte. Roh zahral nakrátko SlovenskoOndrej Zelinka, do pokutového územia centroval SlovenskoMilan Hriseňko. Lopta dopadla presne na hlavu SlovenskoMedarda Hegra, ten ju však kvôli svojim dlhým vlasom nedokázal presne usmerniť. Švédsko si taktiež vypracovalo šancu skórovať. V 22. minúte dostal ŠvédskoRickard Karlsson loptu presne na nohu, preto strieľal z prvej, avšak strela mu nesadla ako plánoval - vystrelil členkom a prestrelil bránu. Prvá radosť z gólu prišla v 24. minúte, keď sa SlovenskoStanislav Miklian dostal zo stredového kruhu aj vďaka narážačke s SlovenskoTomášom Hlásnom až pred bránu, kde mu už nezostávalo nič iné, len trafiť loptu zo všetkých síl, brankár ŠvédskoChristofer Eriksson nemal žiadnu šancu, Slovensko viedlo 1:0. Už o 2 minúty sa Švédi pokúsili o vyrovnanie, ŠvédskoElias Ljung však hlavou neusmernil loptu do brány, ale do kamery za bránou. V 33. minúte prežil brankár Švédska 3 pokusy o ohrozenie jeho brány. Prvý pokus SlovenskoRadovana Droppu sa odrazil od protihráča, nasledoval pokus od SlovenskoMilana Hriseňka, ten pre zmenu trafil svojho spoluhráča. Posledný pokus od SlovenskoMichala Roska skončil mimo brány. Do odpískania polčasu prišli ešte 2 pokusy mimo bránu, tie však ani pre jeden tím nič neznamenali. Po polčase si Švédi hneď vypracovali šancu na skórovanie. Najprv sa Slováci ubránili, ale len za cenu rohového kopu. ŠvédskoAlbert Jakobsson centroval pred bránu na ŠvédskoOlle Lindström, ktorý odhlavičkoval loptu rovno do rukavíc brankára Slovenska. ŠvédskoFredric Sjögren sa v 50. minúte dostal k šanci skórovať, ale SlovenskoJán Sekela loptu nadvakrát predsa len chytil. Do konca zápasu sa obe tímy pokúšali streliť gól, no an ijeden z nich už nevedel zamieriť medzi tyče. Slovensko vyhralo 1:0...