Slovensko 0:0 Uruguaj

04.03.2012 19:37

Zápas Slovenska proti Uruguaju mal byť v jasnej našej réžii. Naši nastúpiliu s veľmi vysokou dôležitosťou tak ako aj Uruguaj. Naši hráči v roli horúceho favorita podľa ich slov išli na výhru. Zápas ale začal akciou Uruguaja, zmaril ju ale Slovensko Samuel Rajtár, ktorý za faul na útočnika súpera vyfasoval žltú kartu. Naši hráči potom boli aktívny, strieľali a mali obrovské šance, za prvý polčas na bránu smerovalo až 5 našich strieľ, zatiaľ čo súper nestrelil ani len strelu mimo... Obrovskú šancu mal Slovensko Dominik Toman, keď trafil presne roh brány, no famózny brankár Uruguaj Gabriel Taborda neuveriteľnú strelu chytil... Ďalšia obrovská šanca bola na kopačke Slovensko Leopolda Maruchnica, ktorý po prihrávke čelil práznej bráne, trafil presne tyčku brány, lopta sa odrážala do brány no kde sa vzala kopačka brankára, ktorá loptu odrazila, proste fantastický zákrok... Druhý polčas začal svižne, znova z našej strany, strela Slovensko Dominika Tomana mierila ale iba do brankára súpera. Tak prišla prvá strela súpera, ktorá ale skončil iba vysoko nad. Súper sa šancou posmelil a začal útočiť, začali naše kixy v obrane, najprv faul Slovensko Kristián Machů a žltá karta, potom podkosenie Slovensko Samuela Rajtáta, druhá žltá a červená, potom znova Slovensko Kristián Machů so žltou kartou a teda automaticky aj červenou. a v 80. minúte ešťe žltú kartu inkasoval za provokácie Slovensko Klement Hoštácky. Naši od 80. minútky začali tlačiť na súpera, strela Slovensko Slavomíra Chylu trafily iba horný roh brány, znova smola, v nadstavenom čase prišla najväčšia šanca, cez obranu sa prekľučkoval Slovensko Dominik Toman, už stál pred ním len brankár Uruguaj Gabriel Taborda, ktorý zmenšil strelecký ohol a aj napriek kľučke strelu na čiare chytil, z brankára sa stala obrovská hviezda, prekvapivá remíza a naše sklamanie, zápas to bol jednoznačne náš, škoda tých všetkých vylúčení, mohli sme vyhrať... Konečný stav je 0:0