Rumunsko 0:1 Slovensko

06.04.2012 22:00

Štvrťfinálový zápas medzi favoritom celých MS - Slovenskom a veľkým prekvapením v podobe Rumunska sa hral na štadióne Kocourek Arena, na ktorom sme stretli oveľa viac Slovákov ako Rumunov. Dôvodom je diaľka, ktorú museli prejsť, aby videli pekný futbal. Jednoznačne to majú SLováci do Česka bližšie. Prejdime ale k samotnému zápasu, určite sa bolo na čo pozerať.

Tak ako sme všetci čakali, hneď odzačiatku sme sa opreli do súpera a nedali sme mu dýchať. Už v 6. minúte sme mali obrovskú šancu gólovo otvoriť stretnutie. SlovenskoStanislav Miklian však trafil len vybiehajúceho brankára RumunskoMaximilian Ulmeanu a SlovenskoOndrej Zelinka z dorážky nedokázal trafiť prázdnu bránu. V 24. minúte sa Rumunsko vybralo na výlet do našej šestnástky. RumunskoSorin Pleşu sa však vo finálnej fáze uponáhľal, takže SlovenskoJán Sekela nemal ťažkú prácu. V 35. minúte sme sa dostali do prečíslenia. SlovenskoBoris Bodon sa sám dostal hlboko do útočného pásma, tam prihral spoluhráčovi SlovenskoMilan Hriseňko, ten poslal center do vápna, ktorý ešte predĺžil hráč súpera RumunskoRadu Grescu presne na hlavu SlovenskoRadovan Droppa, ktorý s pomocou tyče rozvlňuje sieť a dáva dôvod na radosť všetkým slovenským fanúšikom, Slovensko vyhrávalo 0:1. V 51. minúte mohol SlovenskoMedard Hegr zvýšiť náskok, ale trafil len dobre postaveného súperovho brankára. SlovenskoMedard Hegr si ďalšiu šancu vypracoval aj v 63. minúte, kedy sa krásne uvoľnil cez RumunskoSorin Pleşu, ale strela mu už nevyšla podľa predstáv, takže z tohto útoku nič nebolo. Strelec jediného gólu v zápase SlovenskoRadovan Droppa sa v 69. minúte snažil založiť rýchly útok. Loptu poslal na SlovenskoMedard Hegr, ten zas na SlovenskoMilan Hriseňko. Loptu však zachytil RumunskoPaul Popovici a založil protiútok prihrávkou na RumunskoPavel Costea. Ten hneď poslal loptu k tyči, ale SlovenskoJán Sekela si s ňou poradil. V 75. minúte sme sa museli znova brániť súperovým kombináciám. Vo finálnej fáze útoku dostal loptu RumunskoMihai Staicu a proti nemu vybehol náš brankár SlovenskoJán Sekela. Súper ho našťastie pre nás trafil, takže ani tento útok nebol premenený. SlovenskoMedard Hegr dostal v 78. minúte ďalšiu šancu na skórovanie, delovkou však poslal loptu doprostred brány, kde bol dobre postavený brankár RumunskoMaximilian Ulmeanu. V poslednej hracej minúte sa ešte SlovenskoStanislav Miklian snažil skorigovať stav, no súper sa už dokázal ubrániť a tak sme postúpili do semifinále výhrou nad Rumunskom 0:1.