Holandsko 0:1 Slovensko

03.04.2012 22:00

Pred hodinou sme odohrali dôležitý zápas s Holandskom. Bol to náš 2. zápas na MS. Obaja tréneri dali do hry svojich najlepších hráčov, ktorých mali k dispozícii. Samozrejme išlo obom reprezentáciám o vrchné priečky tabuľky základnej časti, takže hrali oba tímy na veľmi vysokej dôležitosti. Analýzy sľubovali napínavý zápas, Holandsko chcelo prekvapiť, my - teda Slovensko sme zasa nechceli sklamať, takže to bolo o to ťahšie. Prejdime k samotnému zápasu, kde sa toho dozviete viac...

Už v 1. a 2. minúte sme sa rozbehli do útoku. V oboch prípadoch to však vo finálnej fáze prerušil hvizd rozhodcu, ktorý odpískal ofsajd. Prvá vážnejšia šanca prišla v 9. minúte, kedy z priameho voľného kopu centroval SlovenskoPeter Herkloc k dvojici hráčov SlovenskoTomáš Hlásna a HolandskoThomas van Rosmeulen. SlovenskoTomáš Hlásna vyhral súboj a loptu poslal hlavou do tyče, od ktorej sa lopta odrazila priamo do náručia brankára HolandskoTom Eilderts a bola tu prvá zahodená šanca. Už v 2. minúte však prišla ďalšia šanca. SlovenskoMiroslav Dobronyi  sa dostal od stredového kruhu vďaka narážačke s SlovenskoTomáš Hlásna až pred bránu. Tam sa však uponáhľal a vystrelil priamo doprostred brány, kde bol dobre postavený brankár súpera, takže sme zahodili ďalšiu obrovskú šancu. Už o minútu na to ná mohol súper potrestať. Vhadzovalo sa v blízkosti našej rohovej zástavky. HolandskoCorné Blad najprv centroval do šestnástky, ale loptu vyboxoval slovenský brankár priamo na kopačku protihráča HolandskoAndries Stachelhausen, ktorý vypálil do dobre postaveného SlovenskoJán Sekela. V 38. minúte bolo fanúšikom Slovenska znova horúco. Po nakupnutí brankára súpera hlboko na našu polivuc ihriska vyhralo Holandsko hlavičkový súboj a lopty sa zmocnil HolandskoReinier Thelen. Ten si loptu potiahol bližšie k šestnástke a vzápätí poslal krásny center výborne postavenému HolandskoBenjamin Astuling. Ten z prvej vypáli a krásny zákrok ukázal SlovenskoJán Sekela, brankár Slovenska. V 44. minúte sme dostali ďalšiu šancu, ktorú sme už museli využiť. SlovenskoPeter Herkloc poslal z rohu vysoký center, ktorý našiel hlavu nášho obrancu SlovenskoTomáš Hlásna, ten sa s loptou nemaznal a poslal ju priamo k tyči. Brankár súpera nemal šancu a my sme viedli po polčase 0:1. Po polčase prišlo viacero nepresností z oboch strán, ale stále sa bolo na čo pozerať. Ďalšiu šancu Slovenska sme videli v 60. minúte. Znova to bol roh, ktorý zahrával ako už pri využitej šanci SlovenskoPeter Herkloc. Najprv predlžil center protihráč HolandskoJulius Windster a potom sa lopta dostala na hlavu SlovenskoBoris Bodon, ktorý trafil zas a znova perfektne stojaceho brankára súpera. Nevyužité šance, to sa stáva vo futbale často. A ďalšia prišla v 68. minúte, keď sa po krásnej akcii Slovenska snažil SlovenskoFrantišek Obhlídal technickou strelou obstreliť brankára súpera HolandskoTom Eilderts, ten si však túto situcáiu ustrážil. Minútu pred koncom zápasu sa ešte Holandsko snažilo vyrovnať. Rohový kop zahrával HolandskoWiebren Fens, centrovaná lopta skončila na hlave HolandskoBenjamin Astuling, no ten nevyužil ani svoju 2. šancu na skórovanie, takže Slovensko sa mohlo tešiť z postupu do Play Off a Holandsko mohlo ľutovať všetkých šancí, ktoré nedokázalo využiť. Zápas skončil 0:1 v prospech Slovenska.