Finále MS- máme zlato!

12.04.2012 07:19

Finále nakoniec bolo také, ako si ho každý Slovák či Čech želal, pretože hrali proti sebe práve tieto dva celky. Bol to veľmi vyrovnaný duel v ktorom rozhodovali maličkosti. Na základe reportu sa dá povedať, že Česi hrali o dačo lepšie, len sa im nedarilo premienať šance. Prvý gól padol v druhom polčase a dal ho Česká republika Karel Sýkora, ktorý hlavičkoval po centriČeská republika Daniela Rejchrta. Bola to zároveň tretia presná strela Čechov, pričom my sme mali len štyri vedľa, a tak sa naši začali trošičku obávať ši to budeme schopný otočiť. Slovensko Stanislav Miklian si dobre uvedomoval, že keď bude strielať, tak netrafí :) a preto sa rozhodol že brankára obíde a do prázdnej brány to pôjde lahšie i keď riziko tam stále bolo :) Naštastie mu to vyšlo, a v 72. minúte vyrovnal na 1:1. Česi mali šnacu ešte vyhrať zápas, ale keďže gól nedali, pruhupol sa do predĺženia. Náš tréner ešte pred predĺžením vystriedal hneď troch hráčov a to asi rozhodlo. Striedajúci Slovensko Michal Rosko kvalitne vystrelil, ale brankár to síce ledva, ledva, ale zachránil. Potom sa k slovu prihlásila Ferova lamka Slovensko Medard Hegr a v 110. minúte rozhodol o našej výhre a teda o zisku majstrovskej trofeje.