Slovensko 1:0 Nemecko

31.03.2012 21:05

Posledný prípravný zápas pred MS sme odohrali v domácom prostredí na štadióne FOX Arena proti celku Nemecka. Papierovým favoritom boli samozrejme Slováci. Oba tímy hrali na veľmi nízkej dôležitosti kvôli blížiacim sa MS. Prejdime k samotnému zápasu...

Prvá desaťminútovka zápasu bola pre prítomných 27 600 divákov nudná. Nestalo sa absolútne nič, pomalé prihrávky, pár strát lopty na oboch stranách, nebolo sa na čo pozerať. Prvú vážnejšiu situáciu v zápase prinieslo zachytnutie lopty SlovenskoTomášom Hlásnom v 9. minúte, ktorý poslal pas na SlovenskoStanislava Mikliana, ktorý hneď preposiela loptu na SlovenskoMedarda Hegra a ten z 24 metrov netrafil bránu. Ďalší dramatický okamih sa stal v 39. minúte, keď založil útok Nemecka NemeckoQuintus Dittrich. Lopta sa do útoku dostala cez NemeckoJannik Weidinger. NemeckoPhilip Gerber vypálil z otočky k tyči, brankár SlovenskoJán Sekela však loptu vytesnil na rohový kop. Prekvapením bolo, že aj ďalšiu veľkú šancu malo Nemecko. V 63. minúte centroval NemeckoEberhard Pick loptu na NemeckoKarl Heinz Funk, ktorý však hlavičkoval len do dobre postaveného brankára Slovenska, takže stav sa nemenil. Slovenskí hráči sa stále nevedeli dostať k priamemu ohrozeniu brány súpera. Aj ďalšiu šancu malo Nemecko a to už 6 minút po predchádzajúcej, teda v 69. minúte. Po strate lopty slovenského hráča sa dostáva lopta k hráčovi NemeckoEberhard Pick, ktorý dlhým centrom našiel NemeckoPhilipa Gerbera, ten si loptu spracoval, jemne predkopol a vzápätí kopol tak silno, že SlovenskoJán Sekela mal čo robiť, aby loptu chytil, slovenský brankár predviedol perfektný zákrok a Slovensko tak malo stále šancu zabojovať. Prvá a aj jediná šanca Slovenska prišla v 77. minúte. SlovenskoSergej Mišovec prešprintoval súpera a vzápätí centroval na SlovenskoZdenko Mlejnek, ten hlavičkoval do súperovho hráča. Na odrazenú loptu si počkal SlovenskoMedard Hegr a loptu poslal do vzdialenejšieho rohu brány. Strelil tak jediný gól zápasu, pretože v posledných 13. minútach neprišla žiadna väčšia šanca. Slovnesko vyhralo posledný prípravný záas 1:0.